Marka

Rodzaj Opakowania

Kolor

Mikronaż

Torby Biodegradowalne

Czy potrzebujesz toreb biodegradowalnych dla swojej firmy? Wybierz nasze biodegradowalne torby plastikowe i popraw swoją obsługę klienta, jednocześnie szanując środowisko.

Ty też możesz zrobić coś dla naszej planety. W Monouso mamy szeroki wybór rozmiarów, więc możesz wybrać te, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

 • 100% zrównoważony
 • Odporne
 • Wykonane z materiałów pochodzenia roślinnego
Zobacz więcejZobacz mniej

Najczęściej Sprzedawane


Polecane produkty w Torby Biodegradowalne


Aktywne filtry

Zrównoważone torby biodegradowalne i kompostowalne

Coraz więcej osób dba o środowisko naturalne. Jeśli nie chcesz, aby Twój biznes pozostał w tyle, w Monouso możesz kupić torby biodegradowalne w bardzo przystępnej cenie. To mały gest, którego nie zauważy Twoja kieszeń, a planeta Ci za niego podziękuje.

Dlaczego biodegradowalne torby plastikowe są lepsze?

 • Ekologiczne
 • Kompostowalne
 • Wykonane z materiałów roślinnych
 • Biodegradowalne
 • Tak samo wytrzymałe

Torby biodegradowalne są wykonane z naturalnych surowców, co ma szereg korzyści dla środowiska. Nasze torby są idealne do bezpiecznego przechowywania, transportu i ochrony każdego rodzaju produktu. Są tak samo mocne jak tradycyjne torby, ale mają tę zaletę , że są biodegradowalne, kompostowalne i nadają się do recyklingu.

W naszym katalogu znajdą Państwo torby ekologiczne w różnych rozmiarach: od małych toreb biodegradowalnych 30x40 cm do między innymi 40x60 cm. Możesz też znaleźć różne formaty. Wybierz ten, który najlepiej pasuje do Twojej firmy i zrób pierwszy krok w kierunku dbania o środowisko! Kup torby biodegradowalne w Monouso.

Mamy w sprzedaży torby podlegające recyklingowi na żywność i odzież. Zastosowania zależą od Ciebie, są praktyczne w niemal każdym zastosowaniu, możesz je kupić w naszym sklepie internetowym.

Torby kompostowalne

Zakup toreb kompostowalnych to jeden z najlepszych pomysłów na zrównoważony biznes, ponieważ są one wykonane z bioplastiku. Są one uzyskiwane z produktów pochodzenia roślinnego, takich jak skrobia ziemniaczana lub skrobia kukurydziana.

Kiedy mówimy o torbie kompostowalnej, mamy na myśli, że ulegnie ona degradacji w warunkach kompostowania. Pytanie brzmi: jakie to są warunki? Prawda jest taka, że zależy to od modelu i jego właściwości. Już za chwilę wyjaśnimy! Ale najpierw nie zapomnij, że w Monouso możesz kupić worki kompostowalne hurtowo i z rabatem ilościowym. Lub jeśli wolisz, możesz przyjrzeć się wszystkim naszym modelom przezroczystych toreb foliowych. Wybór należy do Ciebie!

Worki na kompost OK Home

Modele worków kompostowych OK wymagają, jako ogólna zasada, od 6 miesięcy do roku kompostowania (w zależności od modelu) w standardowym kompostowniku. Natomiast przemysłowe worki kompostowe przyspieszają ten proces poprzez utrzymywanie produktu w temperaturze od 60 do 70 stopni Celsjusza i wilgotności względnej od 40 do 60 %.

Nawet jeśli nie są utylizowane w ten sposób, mają krótszy żywot w środowisku niż inne materiały. Nie oznacza to jednak, że można ich używać niezgodnie z przeznaczeniem, dlatego prosimy o ich właściwą utylizację.

Materiały na torby nadające się do kompostowania

Jeśli chodzi o kompostowalne torby plastikowe, stosowane polimery to przetworzone zasoby naturalne, takie jak skrobia ziemniaczana lub kukurydziana.

Te odnawialne zasoby roślinne pozwalają na pozyskanie surowca z tworzywa sztucznego i przetworzenie go na bioplastik bez użycia produktów ubocznych ropy naftowej.

Właściwości toreb kompostowalnych

Właściwości toreb biodegradowalnych są takie same jak polietylenu, czyli mają taką samą elastyczność, są bardzo wytrzymałe, wodoodporne i odporne na wilgoć.

Właściwy recykling biodegradowalnych toreb kompostowalnych:

Jeśli chodzi o recykling, to można je wrzucać do pojemnika na odpady czysto organiczne (które można kompostować), ale w tej chwili takich pojemników jest bardzo mało i jest to wciąż kwestia nierozstrzygnięta przez gminy, natomiast trzeba je wrzucać do pojemników na "resztę" (czyli to, co nie jest szkłem, plastikiem, metalem lub papierem).

Standardy regulujące kwestie kompostowania:

Istnieje norma regulująca kompostaty pochodzenia roślinnego, kompostowalne i biodegradowalne, zgodnie z normą UNE EN 13432:2001.

Ta europejska norma określa wymagania i procedury określania kompostowalności. Wymagania te można podsumować w następujący sposób:

 • Kontrola składu: nie wolno wprowadzać elementów, które stanowią materiał i są szkodliwe dla środowiska poprzez przekroczenie limitów metali ciężkich, ponieważ nie nadają się do odzysku organicznego.
 • Oraz ocena: w ramach której dokonamy analizy: Składniki materiału, w tym metale ciężkie.
 • Sprawdzimy jego biodegradowalność, która będzie polegała na tym, że w ciągu 6 miesięcy 90% jest zdegradowane.
 • Rozkładać się do określonych wcześniej maksymalnych rozmiarów, czyli na fragmenty mniejsze niż 2×2 mm po 4 miesiącach.
 • A przede wszystkim, że powstały bioodpad nadaje się do kompostowania.

Materiały biodegradowalne, aby zmniejszyć wpływ na środowisko:

Praca z kompostowalnymi torbami dla handlu pomoże nam zmniejszyć ten negatywny wpływ na środowisko i to, że zaniedbanie niektórych ludzi pogarsza się każdego dnia.

Zobacz więcejZobacz mniej